Зміна місця проживання без візиту до ЦНАП

| ,

Реєстрація місця проживання – одна з найпопулярніших адміністративних послуг.

26.11.2021 року Президентом України підписано Закон України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», який набрав чинності  1 грудня 2021 року, крім окремих положень.

Закон запроваджує інститут декларування місця проживання в електронній формі, але зберігає також можливість подачі заяви про реєстрацію місця проживання і в паперовій формі. Проставляння штампів (відміток) у паспортах робить не обов’язковим лише за бажанням заявника .

Відтепер громадяни мають можливість обирати між двома способами подання інформації про місце проживання – декларуванням чи реєстрацією місця проживання.

Щоб скористатися послугою онлайн тобто без зайвого візиту до ЦНАП потрібно зайти в застосунок Дія, у списку послуг обрати послугу “Місце проживання” та заповнити заяву. Власник житла повинен підтвердити запит і дати дозвіл на реєстрацію у житловому приміщенні.

Дані про нове місце проживання та інформація про зняття з попереднього місця проживання з’являться в реєстрі автоматично.

Послуга надається протягом однієї доби.

     Довідково: Декларування місця проживання особи – повідомлення особою органу реєстрації адреси свого місця проживання шляхом надання декларації про місце проживання в електронній формі з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг з подальшим внесенням такої інформації до реєстру територіальної громади.

© Центр надання адміністративних послуг м. Ковель