Перейти до основного вмісту

Навчатися комунікувати в умовах війни

|

З ініціативи громадської організації «Плекай» адміністратори ЦНАПу мали можливість протягом двох днів навчатися, аби отримати цінну інформацію про те, як працювати з людьми, які переживають втрату через війну. Спікером виступила психологиня ГО «Плекай» Людмила Іванова. Доступно, використовуючи наочності, вона розповіла, що втрати стосуються і близьких та рідних людей, а також і житла, домашніх тварин, фінансів, планів на майбутнє, бізнесу, здоров’я, свободи та політичної свободи, тому важливо розуміти, чого не хочуть чути люди, які переживають втрату, або, навпаки, що ми можемо казати, а також, як допомогти людині пережити втрати. Ми освоїли навички спілкування із людьми, які зазнали втрат, навчились визначати стадії втрати, які переживає людина в момент звернення до спеціаліста та навчились працювати з людьми, в залежності яку стадію людина проживає (стадії проживання втрати: заперечення, злість, дратівливість, страх, депресія, прийняття).

У такий грізний час ще багато потрібно вивчити, пізнати, багато в чому розібратись, адже наше сьогодення жорстке та не надто милостиве до людей. Але працюючи гуртом, командою, ми намагаємось краще зрозуміти людей, та ще ефективніше їм допомагати.

Записано зі слів учасника тренінгу Катерини Кузьмич